Ben

Ben iletişim stratejisti ve toplum gönüllüsüyüm.

İletişim dediğimiz aslında hikâye anlatıcılığı. Kendi hikayemi anlatırken yıllar içerisinde hayatımda yer eden kişilerin, iş paydaşlarımın, danışmanlık verdiğim markaların hikayelerinden projeler tasarlıyorum. Bir sosyolog olarak, paylaşılan hikayelerin topluma fayda sağlayabileceğine, bizleri dönüştürebileceğine inanıyorum.

Medya kuruluşlarında ve özel sektörde uzun süre çalıştıktan sonra girişimci oldum. Kurucusu olduğum 360 İletişim Ajansı’nda, 2010 yılından bu yana, kamu, sivil toplum kuruluşları ve özel sektörü buluşturan iletişim stratejileri geliştiriyoruz. Toplumsal faydayı önemseyen ulusal ve uluslararası markalarla çalışıyoruz.

Sivil toplumda, kadının güçlendirilmesi ve fırsat eşitliği alanlarında gidecek uzun yol, yapılacak çok iş olduğunu düşünüyorum. Bu sebeple, yönetim kurulu üyesi olduğum KAGİDER ve FODER projelerinde görev alıyorum. TUHID, balotaj üyesiyim.

Gönüllü olarak çalıştığım Darüşşafaka Cemiyeti’nde Türkiye’nin en büyük kurumsal bağış kampanyalarından birini yürüttüm. Eğitimcisi olduğu Geleceğin Kadın Liderleri projesini CSW 61 kapsamında KAGİDER ile Birleşmiş Milletler’de sundum.

Üsküdar Amerikan Kız Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunuyum. Deneylerimi gençler paylaşmayı önemsiyorum. Hikayemi, TEDx Sabancı Üniversitesi’nde anlattım, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde iletişim dersleri veriyorum.

İki erkek evlat annesiyim.